''MAM TALENT I SIĘ TYM CHWALĘ'' - RELACJA Z FESTIWALU TALENTÓW

Dnia 31.05.2022 roku punktualnie o godzinie 9.30 rozpoczął się w naszym przedszkolu pierwszy Festiwal Talentów pod hasłem: „Mam talent i się tym chwalę”, będący uroczystym podsumowaniem realizowanej w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej pod tym samym tytułem.
Na widowni zasiadła wspaniała publiczność, która gromkimi brawami przywitała na scenie najmłodszą grupę dzieci. „Zielone Żabki” zagrały na „dzwoniących woreczkach” do utworu „Pizzicato”.

Potem „Niebieskie Smoki” wykonały wspólnie dla nas utwór Czesława Niemena „Sen o Warszawie” wzbogacony układem tanecznym.
W indywidualnych występach zaprezentowali się:

• Halinka M. – wykonała brawurowo piosenkę „Kawka na wynos” Sanah i Vito Bambino,
  • Iga K. – przypomniała nam dawny utwór „Na nowej górze jadą żołnierze” i wspaniałe zaśpiewała go a cappella,
  • Mira W. – wykonała nastrojową piosenkę z przesłaniem „Smutne oczy”
  • Mikołaj C. – zaśpiewał piosenkę a cappella pt. „A ja wolę moją mamę”,
  • Robert M. – zaprezentował wszystkim pokaz karate aktywnie włączając do niego publiczność,
  • Marta S. – wykonała piosenkę „Ręce do góry” wraz z układem tanecznym.

Wreszcie przyszła kolej na najstarszą grupę w przedszkolu, czyli „Żółte Tygrysy”, które zatańczyły do utworu filmowego „Piraci z Karaibów”.

W indywidualnych występach zaprezentowali się:

• Michał B. – zadeklamował znany wszystkim wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”, ale w swoim ojczystym języku, czyli po ukraińsku,
  • Jagoda B. – zagrała na skrzypcach trzy utwory muzyczne: „Kurki trzy”, „Przechadzka” oraz „Stary McDonald|”
  • Iga Ś. – zaprezentowała widzom garść ciekawostek na temat Japonii oraz zilustrowała je autorskimi pracami plastycznymi oraz rekwizytami związanymi z tym krajem,
  • Zosia C. – zaśpiewała piosenkę „Na wyspach Bergamutach”, a widzowie towarzyszyli jej wyklaskując rytm
    i nucąc słowa dziecięcego przeboju,
  • Gucio – w pokazie gimnastycznym zaprezentował wszystkim przewroty w przód z podparciem i bez,
  • Marcel L. i Leon S. – trenujący dżudo zapoznali publiczność z chwytami, padami i … używając fachowego słownictwa, które ledwo mogliśmy powtórzyć,
  • Zosia Cz. – wykonała pokaz karate z towarzyszeniem japońskiej muzyki,
  • Wiktoria C. – opowiedziała nam o swoich zainteresowaniach kosmosem i zaprezentowała namalowany na płótnie obraz zatytułowany „Kot, który poleciał w Kosmos”,
  • Iga W. – wyrecytowała nam wiersz pt. „Było sobie trzech Japońców”
  • Theo G. – zagrał na pianinie utwór muzyczny „Yankee Doodle”, którym zakończył część artystyczną Festiwalu.

Następnie festiwalowe jury udało się na naradę, by ustalić  werdykt. Obradowało, obradowało, obradowało
i wreszcie się poddało. Każdy był pod tak wielkim wrażeniem talentów uczestników Festiwalu, że jednogłośnie podjęto decyzję o nagrodzeniu wszystkich występujących, co też niezwłocznie uczyniono.

I ja tam byłam, wszystko na własne oczy widziałam i sfotografowałam.

Data dodania: 2022-06-01 19:16:49
Data edycji: 2022-06-01 22:05:35