Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

V FESTIWAL TALENTÓW ''MAM TALENT I SIĘ TYM CHWALĘ''

V FESTIWAL TALENTÓW ''MAM TALENT I SIĘ TYM CHWALĘ''

Dnia 22.06.2026 roku punktualnie o godzinie 9.30 rozpoczął się w naszym przedszkolu Piąty Festiwal Talentów pod hasłem: „Mam talent i się tym chwalę”, będący uroczystym podsumowaniem realizowanej w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej pod tym samym tytułem.
Na widowni zasiadła wspaniała publiczność, która gromkimi brawami przywitała na scenie najmłodszą grupę dzieci. „Zielone Żabki” zaśpiewały nam piosenkę z przedstawienia przygotowanego na zakończenie roku wspaniale grając na instrumentach perkusyjnych.

 

 

Potem „Niebieskie Smoki” wykonały góralski taniec z przedstawienia na zakończenie roku zatytułowanego „Wakacyjna podróż” do piosenki „W murowanej piwnicy”.

Wreszcie przyszła kolej na najstarszą grupę w przedszkolu, czyli „Żółte Tygrysy”, które zaśpiewały piosenkę ze swojego przedstawienia na zakończenie roku i wykonały towarzyszący jej układ taneczny.

W indywidualnych występach zaprezentowali się:

  • Hania – fantastycznie wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Żaba”,
  • Wanda – zaprezentowała swój talent matematyczny posługując się japońskimi liczydłami,
  • Alina i Aya – brawurowo zaśpiewały a capella piosenkę o pewnym krasnalu i jego żonie,
  • Kordian – układał kostkę Rubika na czas osiągając wspaniałe rezultaty,
  • Maja – ze stoickim spokojem zagrała nam utwór muzyczny na niezwykle brzmiącym instrumencie,
  • Arina – w pokazie gimnastyki artystycznej z piłką zaprezentowała wiele zachwycających akrobacji,
  • Filip i Max – w duecie zagrali na dzwonkach i bum rurkach piosenkę „Pszczółka”,
  • Elina – zaprezentowała swój talent plastyczny rysując kotka,

Następnie festiwalowe jury udało się na naradę, by podjąć werdykt. Obradowało, obradowało, obradowało i wreszcie się poddało. Każdy był pod tak wielkim wrażeniem talentów uczestników Festiwalu, że jednogłośnie podjęto decyzję o nagrodzeniu wszystkich występujących, co też niezwłocznie uczyniono.

I ja tam byłam, wszystko na własne oczy widziałam i sfotografowałam.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Festiwal Talentów za rok ...

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-22 16:15:54
Data edycji: 2026-06-23 08:41:28
Ilość wyświetleń: 32

"Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza."

Maria Kownacka
Bądź z nami
Urzędu Miejskiego w Policach
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego