ALPAKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 19 września w ogrodzie przedszkolnym, w każdej grupie wiekowej odbyły się  zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami Guciem i Cziko.

Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci.

Przedszkolaki  miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się  szacunku i empatii dla żywych stworzeń.

Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć

Data dodania: 2023-09-24 00:00:00
Data edycji: 2023-09-24 12:22:15