UWAGA RODZICE !!! Do piątku tj. 26 lutego czekamy na potwierdzenia woli kontynuowania nauki w przedszkolu w roku szkolnym 2021/ 22. W zakładce ogłoszenia dostępny jest adres następnego webinaru dla rodziców ! Serdecznie zapraszamy do udziału!

O tym mówimy, tego się uczymy

W najbliższym tygodniu (22-26.02.2021) realizujemy temat:

„W dawnych czasach”.

Będziemy:

rozmawiać  na temat:

• ,,Skąd się wziął węgiel i jaki on jest?” na podstawie opowiadania H. Zdzitowieckiej ,,O czym szeptały iskierki”oraz badań dzieci.
  • śladów przeszłości w oparciu o ilustracje i opowiadanie: ,,O czym mówią nam skamieniałości i czym zajmują się paleontolodzy?”
  • ,,Dlaczego ludzie mieszkali w jaskiniach?”
  • ,,Dlaczego dinozaury wyginęły?” –zwyczaje i losy dinozaurów na podstawie tekstu popularnonaukowego i wiersza A. Wojtyły ,,Dinozaury”

Dzieci

• obejrzą wideo edukacyjne:,,Te jaskinie, stalaktyty i stalagmity”
  • poszerzą swoje słownictwo o pojęcia: wulkan, lawa, bomba wulkaniczna.
  • będą usprawniać narządy artykulacyjne podczas zabawy twórczej : ,,Jak porozumiewali się ludzie dawno temu?”
  • uczyć się wiersza ,,Wehikuł czasu”
  • wykonają ,,Rysunki naskalne”- farbami z barwników naturalnych, techniką malowania 10 palcami R. F. Shaw
  • poznają zawód górnika, paleontologa, archeologa
  • wezmą udział w quizie utrwalającym wiedzę na temat dinozaurów
  • będą bawić się przy piosence ,,Pieśń o jaskiniach”
  • ćwiczyć grafomotorykę wykonując ,,Stalaktyty z papieru”
  • rysować węglem
  • wykonają ,,Drzewo życzeń” inspirowane opowiadaniem M. Szczęsnej ,,Opowieść o drzewie”
  • będą ćwiczyć umiejętności przeliczania
  • doskonalić umiejętności orientacji w przestrzeni podczas zabawy z kodowaniem ,,Górnik w korytarzach kopalni”
  • uczestniczyć w zabawach i ćwiczeniach ruchowych oraz muzyczno-improwizacyjnych
  • wykonają masę solną w której będą odciskać przedmioty tworząc ,,skamieliny”
  • nauczą się piosenki: ,,Hej, w kopalni”
  • będą realizować projekt wychowawczo- edukacyjny „Ja przedszkolak na 102”- Dbam o swoje zdrowie- Wirusy i bakterie znamy i wiedzę o nich utrwalamy!
  • Uczestniczyć w kolejnych warsztatach muzyczno – ruchowych „Poruszamy świat”- Dinozaury z Juraparku
  • będą wspólnie świętować i bawić się podczas ,,Dnia Dinozaura”

Data dodania: 2020-10-26 13:56:21
Data edycji: 2021-02-21 17:22:51