Wydarzenia w przedszkolu

Wydarzenia w przedszkolu

Świąteczne ozdoby

14 grudnia Niebieskie Smoki odwiedziła Mama Celinki. Pokazała dzieciom, jak zrobić papierowe serduszka na choinkę. Wszyscy bardzo się starali, aby ich ozdoba była bardzo piękna. Dziękujemy za wspólną zabawę!

[043]

Zabawy z Mikołajem

13 grudnia zjawił się w naszym przedszkolu Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Ci niezwykli goście przynieśli nam wiele radości , a także tak długo oczekiwane prezenty.

[042]

Warsztaty z Labo

05 grudnia przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pogodzie. Zobaczyły też jak powstaje kolorowy deszcz.

[041]

Zabawy z mamą

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Mama Ali zaprosiła więc dzieci do wspólnego przygotowania świątecznych choinek. Popatrzcie, jakie błyszczące i kolorowe...

[040]

Popołudnie z książką

30 listopada do Niebieskich Smoków przyszedł Tata Mikołaja, który przeczytał dzieciom książkę G. Kasdepke pt.: "Co to znaczy?". Dziękujemy!

[039]

Tygrysy w bibliotece

W listopadzie Żółte Tygrysy odwiedziły pobliską bibliotekę. Tam wykonały pracę plastyczną do wysłuchanej wcześniej książki D. Parlak pt.: "Kapelusz Pani Wrony".

[038]

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada nasze przedszkolaki przyniosły z domów swoje ukochane misie. Razem sie nimi bawiły podczas wspólnej uroczystości poświęconej tym właśnie pluszakom. Były liczne konkursy, zabawy, a także wybrano najbardziej okazałego misia, którym okazał się być niedźwiedź polarny Mikołaja.

[036]

Budujemy...

20 listopada dzieci miały nielada atrakcję. Otóż tego dnia przedszkolaki tworzyły niezwykłe budowle z - wydawałoby się - zwykłych drewnianych klocków.

[035]

Niepodległość

Wiele się dzieje w naszym przedszkolu z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 16 listopada aktorzy teatru Złoty Dukat swoje przedstawienie również poświęcili tej właśnie tematyce.

[034]

Domowi pomocnicy

Ostatnio Niebieskie Smoki rozmawiały o elektrycznych urządzeniach, które są bardzo przydatne w każdym domu. Przy tej okazji - sprawdzając jak działa mikser i blender - upiekły pyszne dyniowe ciasto.

[032]

Jeszcze Polska nie zginęła...

09 listopada o godzinie 11.11 wszystkie nasze przedszkolaki zebrały się razem i zaśpiewały - najpiękniej jak tylko potrafiły - cztery zwrotki hymnu narodowego. Z radością i dumą włączyliśmy się tym samym w ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodleglości.

[030]

Popołudnie z książką

Tym razem Niebieskie Smoki odwiedził Tata Michała, który przeczytał dzieciom ciekawostki z życia dinozaurów oraz książeczkę D. Kozioł o piesku Węgielku - piesku może i niezbyt pięknym, ale za to o bardzo dobrym sercu.

[029]

Świętujemy stulecie niepodległości Polski

08 listopada całe Tęczowe Przedszkole świętowało setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Podczas uroczystości prowadzonej przez panią Agnieszkę i Anię przedszkolaki utrwalały symbole narodowe, śpiewały hymn, podróżowały też po Polsce od gór aż do morza zatrzymując się po drodze w Zakopanem, Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku.

[028]

Zabawy z mamą

06 listopada grupę Czerwonych Krasnali odwiedziła Mama Emilki, która wspaniale przedstawiła wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt.: „Phaaaw”. Następnie dzieci z gościem wykonały prace plastyczne. Dumne pawie zawisły w przedszkolnej galerii. Bardzo dziękujemy Mamie Emilki!

[027]

Biblioteka

Zielone Żabki po raz pierwszy wybrały się do pobliskiej biblioteki. Tam dowiedziały się co to jest biblioteka, wysłuchały książki pt.: "Gdzie schować lwa" oraz pobawiły się znajdującymi w sali zabawkami.

[026]

Przygotowania do ważnej uroczystości

Od wielu już dni dzieci przygotowują się do nadchodzącej uoczystości związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległosci przez naszą ojczyznę. Razem z panią Małgosią - rytmiczką - uczyły się hymnu i patriotycznych pieśni. A pewnego listopadowego przedpołudnia Niebieskie Smoki oraz Zielone Żabki spotkały nawet prawdziwych Legionistów.

[025]

Wielcy Polacy

31 października wszystkie przedszkolaki poznały najsłynniejszą polską lekkoatletyczkę - Irenę Szewińską.Pani Ania pięknie opowiedziała o jej sportowej karierze i niezwykłych dokonaniach.

[024]

Zabawy z Mamą

Dziś znowu Niebieskie Smoki odwiedziła Mama Ali.Tym razem zaproponowała dzieciom wykonanie pomysłowego akwarium. Każdy mógł sie cieszyć z posiadania swojej własnej złotej rybki!

[023]

Dbamy o zęby

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią higienistką, która przypomniała dzieciom zasady dbania o to, aby nasze zęby były mocne i zdrowe.

[022]

Polska to nasza ojczyzna

Zbliża się stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyły się warsztaty historyczne dla dzieci prowadzone przez pracownika Muzeum Historii Polski.

[020]

Zdrowo jemy, duzi i silni urośniemy

Wszystkie przedszkolaki doskonale znają zasady zdrowego żywienia. Na wspólnym spotkaniu utrwalaliśmy naszą wiedzę w tym zakresie, tańcząc i śpiewając wesołe piosenki o warzywach i owocach.

[019]

Muzyka wokół nas

Żółte Tygrysy wzięły udział w warsztatach muzycznych w Domu Kultury Muranów pt.: "W krainie muzyki". Dzieci grały na różnych instrumentach, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych przy akompaniamencie. Zajecia prowadził pan Leszek Fąfara.

[018]

Guliwer

Niebieskie Smoki co miesiąc uczestniczą w lekacjach teatralnych prowadzonych przez teatr Guliwer. Tym razem były na przedstawieniu pt.: "Śpiąca królewna".

[017]

Jesienna wycieczka

Czerwone Krasnale szukały w parku śladów aktualnej pory roku - jesieni. Było kolorowo i bardzo wesoło!

[016]

Co u Smoków?

17 października Niebieskie Smoki upiekły dynię, spróbowały i ... niestety nie wszystkim smakował ten zdrowy przysmak. A po podwieczorku odwiedziła nas Mama Ali i przeczytała dzieciom zabawne wierszyki. Dziękujemy!

[015]

Warsztaty z Labolo

Dzieci dowiedziały się, kto to był Archimedes, czym się zajmował.Oglądały ciała stałe i ciecz, badały też co tonie, a co unosi się na powierzchni.

[014]

Spotkanie z gitarą

Dziś Niebieskie Smoki śpiewały z babcią Ali jesienne piosenki przy akompaniamencie gitary

[013]

Popołudnie z książką

Babcia Ali przeczytała dzieciom wesołą przygodę o Kubusiu Puchatku.

[011]

Teatrzyk

Przedszkolaki oglądały przdstawienie w wykonaniu Teatru Dobrego Serca pt.:"Kolorowy śmietnik"

[010]

Pyszne owoce

Jest jesień, więc owoców wszędzie pod dostatkiem. Niebieski Smoki postanowiły ususzyć jabłka, aby przekonać się jak będą smakowały w takiej postaci. Ciekawe...

[009]

Zabawy z Mamą

10 października w grupie Niebieskich Smoków było wyjątkowo. Otóż odwiedziła nas Mama Ali i zaprosiła przedszkolaki do wspólnej zabawy. Dzieci opowiadały o różnych owocach, rozwiązywały zagadki słowne i dotykowe, a na koniec zrobiły piękne tematyczne obrazki. Dziękujemy!

[008]

Smakowita jesień

W październiku Żółte Tygrysy przygotowały w ramach klubu Kucharzy ciasto jogurtowe z jesiennymi owocami: jabłkami i gruszkami, które oczywiście ze smakiem zjadły. Było pyszne!

[007]

Niecodzienne przedstawienie

03 października Niebieskie Smoki wzięły udział w projekcie „Przedszkolaki w teatrze” II edycja współfinansowanym przez m.st. Warszawa, dzielnicę Śródmieście. W Domu Kultury przy Łazienkowskiej 7 obejrzały piękne przedstawienie pt.: „Między owadami” w wykonaniu artystów Fundacji Sztuka Ciała. Aktorzy, za pomocą niezwykle sugestywnej pantomimy oraz ilustracyjnej muzyki, pokazali nam przygody sympatycznej gąsienicy.

[006]

Smoki w bibliotece

Na początku października Niebieskie Smoki po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły zaprzyjaźnioną z naszym przedszkolem bibliotekę przy ul. Litewskiej. Dzieci wysłuchały książki „Jak schować lwa?” Helen Stephens, a następnie wykonały pracę plastyczną.

[005]

Kluby Zainteresowań

W naszym przedszkolu rozwijamy dziecięce talenty. Powołane zostały Kluby Zainteresowań: Klub Odkrywców, Zdobywców, Klub Kucharzy, Matematyków oraz Oczytanych - Zmisiowanych i Małych Artystów.

[004]

Jesienny koncert

24 września, wraz z przyjściem jesieni, do przedszkola przyjechali muzycy. Przy akompaniamencie trzech rodzajów gitar oraz pianina, artyści zaprezentowali nam kilka utworów związanych tematycznie z aktualną porą roku.

[003]

Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu było bardzo wesoło, sportowo i kolorowo. W ogrodzie przedszkolnym dzieci razem z paniami świętowały swój wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka.

[002]

Niecodzienne przedstawienie

03 października Niebieskie Smoki wzięły udział w projekcie „Przedszkolaki w teatrze” II edycja współfinansowanym przez m.st. Warszawa, dzielnicę Śródmieście. W Domu Kultury przy Łazienkowskiej 7 obejrzały piękne przedstawienie pt.: „Między owadami” w wykonaniu artystów Fundacji Sztuka Ciała. Aktorzy, za pomocą niezwykle sugestywnej pantomimy oraz ilustracyjnej muzyki, pokazali nam przygody sympatycznej gąsienicy.

[001]

godło

Przedszkole Nr 21
ul. Marszałkowska 27/35/A
00 - 639 Warszawa
tel. 22 825 17 85

Czynne 07.00 - 20.00